Archiwum autora: Urszula Rodak-Smolarek

Więcej mięsa w mięsie, czyli kolejna próba uszczelnienia systemu nadzoru nad żywnością

Co pewien czas wybuchają afery związane z polską żywnością – ostatnio w związku z solą techniczną oraz z koniną w wołowinie. W takich sytuacjach władze publiczne zapowiadają stanowcze działania. Tym razem ma zostać skoncentrowany nadzór nad żywnością.

Odpowiednie dać rzeczy słowo – czyli trudności z nazywaniem produktów spożywczych

Z marcowego raportu Inspekcji Handlowej o znakowaniu żywności wynika, że przedsiębiorcy wciąż mają problemy z prawidłowym oznakowaniem produktów spożywczych, w tym z nadaniem żywności odpowiedniej nazwy.

Obowiązki ubezpieczyciela wobec konsumenta

Wybrane przykłady z orzecznictwa z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych

Klient nasz pan

Przedsiębiorcy, w nadziei na zarobek, tolerują najróżniejsze zachowania klientów. Czasem jednak, gdy zachowanie klienta jest wyjątkowo nieodpowiednie, zdarza im się odmówić takiemu klientowi sprzedaży towaru lub wykonania usługi. Czy wolno im tak robić?

Kredyt odnawialny – ukryte konsekwencje wejścia w życie nowej ustawy o kredycie konsumenckim

Wbrew literalnemu brzmieniu przepisów przejściowych wchodzącej w życie już 18 grudnia br. ustawy o kredycie konsumenckim, do umów o kredyt odnawialny stosować się będą nie tylko niektóre przepisy o obowiązkach informacyjnych kredytodawców.

Kredyt hipoteczny a nowa ustawa o kredycie konsumenckim

Od 18 grudnia br. konsument przed zawarciem umowy o kredyt hipoteczny będzie musiał znać nie tylko stopę oprocentowania, ale także całkowitą kwotę do zapłaty kredytodawcy. To jeden z efektów nowej ustawy o kredycie konsumenckim.