Archiwum autora: Ewa Górnisiewicz

Czy projekt wystroju sklepu może zostać zarejestrowany jako znak towarowy?

Przedstawienie w formie rysunku zagospodarowania powierzchni sprzedażowej może zostać zarejestrowane jako znak towarowy dla usług polegających na świadczeniach związanych ze sprzedawanymi towarami.

Internet ponad zasadą terytorialności praw własności intelektualnej?

Decydujące znaczenie dla oceny używania znaku towarowego w ofercie internetowej ma kwestia, czy jest ona adresowana do odbiorców znajdujących się w państwie członkowskim, w którym znak towarowy jest chroniony.

Podróbki na aukcjach internetowych

Polska zajęła 28 miejsce w rankingu najbardziej rozwiniętych rynków handlu internetowego na świecie i jednocześnie 15 miejsce pod kątem wartości sprzedaży internetowej, osiągając wartość sprzedaży internetowej na poziomie 4,864 milionów dolarów.

Kto może unieważnić wspólnotowy znak towarowy?

Każdy może wnosić o unieważnienie wspólnotowego znaku towarowego w oparciu o bezwzględne przeszkody rejestracji. Nawet jeśli ma w tym własny interes.

Prawo znaków towarowych – idą zmiany

27 marca 2013 roku Komisja Europejska zaprezentowała pakiet inicjatyw mających na celu usprawnienie i ulepszenie systemów rejestracji znaków towarowych, a także zapewnienie ich skuteczniejszej i pewniejszej ochrony.

Ekoznak towarowy dla ekodrzwi?

Przedrostek eko- w połączeniu z nazwą rodzajową produktów, dla których wnosi się o rejestrację, ma charakter opisowy. Dlatego takie oznaczenie nie może zostać zarejestrowane jako znak towarowy.